Arboretum w Bolestraszycach

Udostępnij:

Dla miłośników przyrody, natury, spokoju i odpoczynku mamy propozycję spędzenia magicznych chwil w Arboretum w Bolestraszycach. Zobacz jak przyroda się zmienia z tygodnia na tydzień, jak wszystko się budzi do życia, a potem przygotowuje do zimowego snu. Dotknij, powąchaj, spójrz i napawaj się szumem roślin i świergotem ptaków.

Oferowane przez: iAtrakcje.pl
Zobacz na mapie Zobacz inne oferty z tej kategorii:Wypoczynek i Rekreacja Tagi: , , , , , ,

Opis atrakcji

Arboretum Bolestraszyce (rok założenia 1975), położone jest 7 km na północny-wschód od Przemyśla, należy do cennych zabytków przyrody i kultury Małopolski. W Bolestraszycach jednoczą się historia i czas współczesny. Historyczne założenie obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znakomity malarz Piotr Michałowski. Arboretum obejmuje także dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl.

W Muzeum Przyrodniczym prezentowane są wystawy stałe „Chrońmy ptaki”- wystawa ornitologiczna i wystawa fotograficzna autorstwa prof. J.Pióreckiego „XXV lat Arboretum Bolestraszyce”.

Ogród Dydaktyczny dla osób niepełnosprawnych zwany Ogrodem Sensualnym (sensualny, czyli odbierany za pomocą zmysłów) został wybudowany na terenie Arboretum w 2007 r. Zgromadzono w nim rośliny oddziałujące na wszystkie zmysły poznawcze człowieka i przystosowano do swobodnego, sprawnego i samodzielnego poruszania się przez osoby na wózkach inwalidzkich, osoby z ograniczoną możliwością ruchową, osoby starsze oraz inne osoby z różnymi dysfunkcjami wzroku.

 

Adres:

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach
Bolestraszyce 130
37-722 Wyszatyce

 

Źródło: http://bolestraszyce.com.pl

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Napisz pierwszą opinię o “Arboretum w Bolestraszycach”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *