Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych – warownia w Zagórzu na wzgórzu Mariemont

Udostępnij:

Będąc w Bieszczadach i zastanawiając się co tu można zwiedzić, skieruj swoje kroki do Ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, gdzie będziesz mógł zobaczyć jak wyglądały dawne warownie klasztorne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto6
Foto7
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAFoto6Foto7
Oferowane przez: iAtrakcje.pl
Zobacz na mapie Zobacz inne oferty z tej kategorii:Muzea i Zwiedzanie Tagi: , , , ,

Opis atrakcji

Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych. Jest to jedna z największych atrakcji w okolicy. Ruiny warowni są zachowane w dobrym stanie i możliwe do odwiedzania przez cały rok.

W 1957 roku na trasie swych bieszczadzkich wędrówek ruiny zagórskiego klasztoru odwiedził Karol Wojtyła. Przypomina o tym stosowna tablica w ruinach kościoła odsłonięta 3 maja 2007 roku, ozdobiona charakterystycznym papieskim krzyżem oraz herbem. Napis na tablicy brzmi: Ukochał Bieszczady i wielokrotnie tu powracał. Najznakomitszemu turyście ks. Karolowi Wojtyle wdzięczni za dar jakim był dla Polski i świata Jan Paweł II – Mieszkańcy Miasta i Gminy Zagórz.

Ruiny Klasztoru w Zagórzu są widoczne już z daleko i na pewno nie da się ich przegapić. Gdy tylko jesteś w Bieszczadach koniecznie odwiedź to miejsce.

 

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasztor_Karmelit%C3%B3w_bosych_w_Zag%C3%B3rzu

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Napisz pierwszą opinię o “Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych – warownia w Zagórzu na wzgórzu Mariemont”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *