Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych – warownia w Zagórzu na wzgórzu Mariemont

Udostępnij:

Będąc w Bieszczadach i zastanawiając się co tu można zwiedzić, skieruj swoje kroki do Ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, gdzie będziesz mógł zobaczyć jak wyglądały dawne warownie klasztorne.

Oferowane przez: iAtrakcje.pl
Zobacz na mapie Zobacz inne oferty z tej kategorii:Muzea i Zwiedzanie Tagi: , , , ,

Opis atrakcji

Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru są wpisane do rejestru zabytków nieruchomych. Jest to jedna z największych atrakcji w okolicy. Ruiny warowni są zachowane w dobrym stanie i możliwe do odwiedzania przez cały rok.

W 1957 roku na trasie swych bieszczadzkich wędrówek ruiny zagórskiego klasztoru odwiedził Karol Wojtyła. Przypomina o tym stosowna tablica w ruinach kościoła odsłonięta 3 maja 2007 roku, ozdobiona charakterystycznym papieskim krzyżem oraz herbem. Napis na tablicy brzmi: Ukochał Bieszczady i wielokrotnie tu powracał. Najznakomitszemu turyście ks. Karolowi Wojtyle wdzięczni za dar jakim był dla Polski i świata Jan Paweł II – Mieszkańcy Miasta i Gminy Zagórz.

Ruiny Klasztoru w Zagórzu są widoczne już z daleko i na pewno nie da się ich przegapić. Gdy tylko jesteś w Bieszczadach koniecznie odwiedź to miejsce.

 

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasztor_Karmelit%C3%B3w_bosych_w_Zag%C3%B3rzu

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Napisz pierwszą opinię o “Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych – warownia w Zagórzu na wzgórzu Mariemont”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *