Schron Kierowania Obroną Cywilną – Duża dawka wiedzy historycznej

Udostępnij:

Autentyczny, w pełni wyposażony schron dowodzenia z czasów zimnej wojny, gdy świat stał na krawędzi nuklearnej zagłady. Schron prowadzą pasjonaci zajmujący się tworzeniem rekonstrukcji historycznych – dlatego właśnie odwiedziny w tym miejscu to nie zwykłe zwiedzanie tylko autentyczna przygoda. Czy jesteś gotowy na jedną z największych atrakcji Przemyśla?

Oceniony 5.00 na 5 na podstawie 9 ocen klientów
(9 opinii klienta)
Oferowane przez: Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.
Zobacz inne oferty z tej kategorii:Muzea i Zwiedzanie Tagi: , , ,

Opis atrakcji

Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się pod budynkiem Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu wybudowany został wraz ze szkołą w 1966 roku podczas słynnej akcji „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Budowa schronu była następstwem zimnej wojny i zagrożeń jakie ze sobą niosła.

Udostępnienie do zwiedzania schronu jest możliwe dzięki współpracy z Prezydentem Miasta Przemyśla i dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. jest organizacją typu non-profit, która swoje cele statutowe realizuje organizując widowiska i rekonstrukcje historyczne, a także wystawy i prelekcje.

 

Zapraszamy do zwiedzania nowej atrakcji turystycznej Przemyśla – Schronu Kierowania Obroną Cywilną, będącego reliktem zimnej wojny!

Kontakt:

Schron Kierowania Obroną Cywilną
ul. M. Borelowskiego 12 (Pod Szkołą Podstawową nr 14)
37-700 Przemyśl
Zalecamy parkować na ul. Wybrzeże F. Focha lub na ul. 22 Stycznia
tel.: 607 669 338, 509 669 953
mail: schron@schron.webfabryka.pl lub miro78@op.pl
www: schron.webfabryka.pl

Dodatkowe informacje

Godziny otwarcia

Schron czynny jest przez cały tydzień od maja do września. W okresie jesienno-zimowym, konieczne będzie potwierdzenie rezerwacji.
Wejścia o pełnych godzinach, pierwsze o 10:00, ostatnie o 16:00. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

Czas zwiedzania

Ok. 55 minut

Bilet grupowy

5 złotych – tylko dla młodzieży szkolnej do 19 roku życia.

Organizujemy

– zwiedzanie połączone z lekcją historii dla szkół
– zwiedzanie dla grup zorganizowanych
– Spotkania z Historią – niezwykłe rozmowy z ludźmi, którzy tworzyli historię.

9 opinii dla Schron Kierowania Obroną Cywilną – Duża dawka wiedzy historycznej

 1. Oceniony 5 na 5.

  :

  Polecam gorąco odwiedzić to miejsce jak najszybciej!

 2. Oceniony 5 na 5.

  :

  Rewelacja. Trudno opisać, to trzeba po prostu zobaczyć. Zwiedzanie tak zaplanowane, że nie ma ani minuty straconej, prawie godzina zwiedzania z zapartym tchem. Przewodnicy i program zwiedzania pełen profesjonalizm. Gorąco polecam. Byłem z 6 letnim synem, któremu też się podobało.

 3. Oceniony 5 na 5.

  :

  Polecam to ciekawe i tajemnicze miejsce, prowadzone przez lokalnych pasjonatów historii.

 4. Oceniony 5 na 5.

  :

  Serdecznie polecam! Świetnie przygotowany obiekt do zwiedzania, duża dawka wiedzy na temat budowy schronu. Doskonale oddaje klimat zimnej wojny. Są też niespodzianki 🙂

 5. Oceniony 5 na 5.

  :

  Polecam zwiedzenie tego tajemniczego obiektu, do którego jeszcze nie tak dawno wstęp miały tylko nieliczne osoby… Powiew tamtej epoki odtworzonej bardzo dokładnie i szczegółowo przez prawdziwych pasjonatów! Schron ten powinien być wpisany na listę miejsc, które powinno się zwiedzić w naszym mieście obowiązkowo! Warto tam zajrzeć, bo czeka na Was dużo „atrakcji” oraz miła i fachowa obsługa.

 6. Oceniony 5 na 5.

  :

  Obiekt powala na kolana! Zwraca uwagę ogromna dbałość o szczegóły i kolekcja przedmiotów z epoki. Znalazła się nawet oryginalne zapakowana paczka papierosów! Najwięcej emocji towarzyszy oczywiście bombardowaniu i ewakuacji, później jest jeszcze widok na zrujnowane miasto… Młodsze pokolenie może się sporo dowiedzieć o Obronie Cywilnej i okresie zimnej wojny – w korytarzu znalazło się sporo plansz edukacyjnych z epoki. Do tego miejsca z całą pewnością chce się wracać 🙂

 7. Oceniony 5 na 5.

  :

  Gorąco polecam !!
  Jedna z najlepszych nowo otwartych atrakcji w Przemyślu, świetnie przygotowana wystawa z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów . Program zwiedzania bardzo przyjemny zaciekawi każde pokolenie, warto poświecić czas aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat obiektu który był skrywany pod naszym miastem i niedostępnym przez wiele lat .

 8. Oceniony 5 na 5.

  :

  Polecam jak najbardziej! Szczególnie dla osób które nie lubią „nudnych wykładów jak w muzeum” a ciekawie przekazaną wiedzę z elementami niesamowitych atrakcji!

 9. Oceniony 5 na 5.

  :

  Z reguły zawsze coś „ulepszam” – a tu nie ma do czego się przywalić 🙂 PROFESJONALNIE i zachwycająco – tam trzeba być!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *