Dlaczego lakier hybrydowy odpada ?

Manicure hybrydowy – dlaczego odpada? 10 najczęstszych powodów.

1. Zbyt krótki czas utwardzania

Sprawdź, jak długo musi być utwardzona każda warstwa Twojego lakieru. Utwardzanie hybrydy zbyt krótko może skutkować odłażeniem jej płatami. Zawsze pamiętaj by utwardzać

2. Używanie nieodpowiedniej lampy

Niektóre rodzaje lakierów hybrydowych mogą nie utwardzać się w lampie led lub w lampie UV. Upewnij się, że twoja lampa jest dostosowana do produktu który używasz. żeli

3. Złe trzymanie ręki w lampie

To jak trzymasz rękę w lampie ma znaczenie. Nie wyginaj palców na boki. Rękę zawsze trzymaj prosto, dociskając ją do spodu lampy lub blatu. Układ żarówek w lampie jest tak skonstruowany by dotrzeć do paznokci ułożonych na płasko.

4. Złe przygotowanie płytki do zabiegu

Jeśli płytka paznokcia została źle przygotowana przed zabiegiem jest wysoce prawdopodobne, że lakier hybrydowy zacznie odpadać. Zawsze dokładnie wyszoruj paznokcie szczoteczką przed nałożeniem lakieru, odtłuszczaj je i nakładaj primer.

5. Dłubanie przy paznokciach

Niestety to częste zjawisko i dużo kobiet to robi, Obgryzanie, podskubywanie, stukanie, odbezpieczanie wolnego brzegu paznokcia są bardzo częstymi powodami dla których hybryda odpada. Nigdy tego nie rób!

6. Niewłaściwe odtłuszczenie

Patrz punkt 4. Jednak nawet jeśli dobrze przygotowałaś płytkę ale później przygotowaną do zabiegu ręką sięgnęłaś do torby po telefon lub przeczesałaś ręką włosy – twoje paznokcie z powrotem stały się natłuszczone. NIGDY nie dotykaj odtłuszczonej płytki!

7. Niedokładne nakładanie bazy

Baza jest przezroczysta i możesz niedokładnie widzieć ją na paznokciu. Zawsze nakładaj ją równomiernie i przed utwardzeniem upewnij się, że jest dobrze położona i nie ominęłaś żadnego miejsca.

8. Zbyt grube warstwy koloru

Jeśli położysz zbyt grubą warstwę lakieru to może się ona niedokładnie utwardzić w przez co odpadnie od paznokcia.